Wednesday, 19 August 2020

Smart Junior 3 for Ukraine. NUS

Дорогі учні та батьки! 
    
У цьому навчальному році для третього класу нам пропонують працювати з підручниками іншого автора, а саме Мітчелл ГК. Нижче даю посилання для ознайомлення з підручником та іншими матеріалами до цього НМК, як аудіофайли тощо. Також зможете ознайомитися із зошитами до цього підручника та прийняти рішення щодо їхнього придбання. Своїми враженнями зможете поділитися на сторінці ,,Моя думка''.
    
    Smart Junior 3 for Ukraine – сучасний інноваційний курс, розроблений для третього класу НУШ, який пілотується в 100 школах України.

В основу Smart Junior for Ukraine покладено навчання компетенціям 21-го століття, а саме: розвиток критичного мислення, креативність, обізнаність про світ, комунікативність, вміння працювати в команді, комп’ютерна грамотність, соціальна відповідальність та уміння вчитися впродовж життя.

Розрахований на 70-90 годин класної роботи (2-3 години на тиждень).

Зразок підручника Smart Junior-3


Monday, 10 August 2020

Онлайн - курси на платформі "Prometheus" варті вашої уваги

 

      "Платформа масових безкоштовних онлайн- курсів Prometheus отримала дозвіл на дублювання українською мовою онлайн - курсів для  вчителів від Массачусетського технологічного інституту, Колумбійського та Квінслендського університетів." Велике дякую засновникам цієї платформи за таку можливість безкоштовно долучатися до цікавих та корисних курсів. Зазначенно, що сертифікати про проходження курсів можуть бути зараховані державою, як підвищення кваліфікації.
    Онлайн - курси Педагогічного інституту Колумбійського університету "Наука про навчання: Що має знати кожен вчитель?", Массачусетьського технологічного інституту "Дизайн мислення в школі", "Впровадження іновацій в школах" та універсітету Квінсленду "Глибинне навчання через трансформаційну педагогіку" вже доступні. 

     Онлайн-курс Інституту педагогіки (Teachers College) Колумбійського університету «Наука про навчання: Що має знати кожен вчитель?» на базі сучасних досліджень розповідає про те, як саме ми навчаємося – як наш мозок створює, зберігає і відтворює спогади.

         Курс, який надихає на шляху педагогічної майстерності. Навчатися одне задоволення на цьому курсі. Завершила його кілька тижнів тому та рекомендую. Не пошкодуєте. Навіть, якби не зарахувався цей курс, як підвіщення кваліфікації я б сказала варто тут навчатися .

        Ви дізнаєтеся про типові помилкові уявлення та непорозуміння у навчанні, які можуть завадити учням одержувати знання та опановувати нові предмети максимально ефективно. На вас чекають практичні застосування когнітивістики для викладання в школі: обрання ефективних стратегій викладацької діяльності, розробки корисних методів оцінювання, мотивування учнів та розробки дитиноцентричних навчальних планів.

Курс спрямований на покращення практики викладання шкільних вчителів.

Курс мовою оригіналу доступний на платформі edX.

Обсяг курсу 20 годин.

    

    Курс Дизайн-мислення в школі

    Як зробити наших учнів та школи успішними? Професії майбутнього потребуватимуть творчого мислення, вміння розв’язувати складні задачі та ефективно комунікувати, але як цьому правильно навчати? Як об’єднати лідерів змін для вироблення системних рішень для подолання освітніх викликів? У всьому цьому може допомогти знаменитий метод дизайн-мислення, започаткований в Стенфордському університеті. А розібратися з ним детально допоможе цей практичний курс Массачусетського технологічного інституту!

Обсяг курсу 30 годин.

    Курс Впровадження інновацій в школах

    В рамках цього курсу ви пройдете крізь навчання, експериментування та самоаналіз, які допоможуть вам набути впевненості і навичок, необхідних щоб очолити вдосконалення освітнього процесу у вашому навчальному закладі.

Обсяг курсу 60 годин.

    Курс Наука повсякденного мислення

    Курс Університету Квінсленда в надзвичайно захоплюючому та наочному форматі розповість про те, як ми формуємо і змінюємо наші погляди, чому очікування викривляють судження і як приймати більш зважені рішення.

Слухачі отримають інструменти, які допоможуть їм мислити незалежно й аналітично, а окремий розділ курсу присвячений вмінню ефективно вчитися новому.

Обсяг курсу 80 годин.

    Курс "Навчаймось вчитись: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів"

    Це один з курсів, який я теж пройшла на одному диханні. Сьогодні його завершила та щиро рекомендую всім хто охоче хочуть навчатися протягом всього життя.

Український переклад найпопулярнішого в світі онлайн-курсу «Навчаймось вчитись!» — це можливість одержати доступ до неоціненних навчальних методів від провідних експертів у математиці, літературі, природничих науках, музиці та спорті. Разом ми дізнаємось, як наш мозок використовує два абсолютно різні способи навчання та як групує інформацію. Ми обов’язково поговоримо про ілюзії в навчанні та ефективні способи запам’ятовування інформації. Опануємо мистецтво не гаяти час та зануримось у наукові дослідження стосовно найефективніших способів вивчення складних тем. Завдяки цьому курсу ви зрозумієте, як покращити ваші навички навчатися новому, а, значить, і все своє життя!

Курс «Learning How to Learn: Powerful mental tools to help you master tough subjects» перекладено українською мовою спільно з Українським інститутом майбутнього та за підтримки Центру інноваційної освіти Про.Світ.

Обсяг курсу 30 годин.

Бажаю успіхів та натхнення у навчанні!






    

Friday, 7 August 2020

Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в 2020 - 2021 н. р.

 Методичні рекомендації щодо вивчення іноземної мови
           Основними новаціями в підходах до викладання іноземної мови в Україні, що базуються на європейському досвіді, є дотримання змісту Загальноєвропейських рекомендацій із мовної освіти, уніфікація рівнів навчання в Україні та світі, відповідність сучасним європейським стандартам мовної освіти відповідно до дескрипторів, за якими визначають рівні володіння іноземною мовою (від А1 до С2); компетентісний підхід у навчанні іноземних мов, розвиток компетенцій у всіх чотирьох видах мовленнєвої діяльності (читанні, аудіюванні, письмі й говорінні); мінімізація використання рідної мови у процесі комунікації, інтерактивність навчання, динамічність та різноманітність завдань на занятті; максимальне залучення кожного учня у процес опанування мови; вивчення мови за допомогою навчально-методичних комплексів, розроблених групами фахівців-методистів із Великої Британії та США, Німеччини, Франції, України на основі новітніх досліджень; орієнтація на міжнародні екзамени з іноземної мови; чітко визначені критерії, за якими здійснюється оцінювання рівня володіння мовою; діяльнісноорієнтований підхід, що зумовлює навчання матеріалу, максимально наближеного до реальних життєвих ситуацій та потреб користувачів; завдання з розвитку критичного мислення; зміна ролі викладача та впровадження педагогіки партнерства; активне використанні мультимедійних засобів, аудіо- та відеоматеріалів, мережі Інтернет для створення мовленнєвого середовища для учнів, застосування сучасних пристроїв для пошуку та оброблення інформації; організація проектної роботи учнів, застосування нестандартних і творчих завдань; залучення учнів до культурно-освітніх заходів, що проводяться іноземними мовами в позаурочний час.               Вивчення іноземних мов у 2020- 2021 н.р. буде здійснюватися за декількома Державними стандартами та типовими освітніми програмами, а саме: